Sinrin joku
Sinrin joku vagy erdőfürdőzés
A természetben eltöltött idő gyógyító hatással van az elmére, a testre és a lélekre egyaránt. Az erdőfürdőzés eszméjét az ősi shinto és buddhista gyakorlatok ihlették. A lényege abból áll, hogy engedd be a testebe a természetet, és válj eggyé az erdővel, a fákkal, a növényekkel.
Jelentősen csökkenti a szervezeteben a kortizol szintet (ami egy stressz hormon), a vércukorszintet, a vérnyomást és a pulzust. Enyhíti a depressziót és a haragot. Egy figyelmes séta az erdőben erősíti az immunrendszered és megnyugtatja a lelked.
Az erdei növények termelte fitoncid vegyületek ugyan a növényt védik a mindenféle megbetegedésektől, de az emberi szervezetre is jó hatással vannak. A fitoncidok olyan anyagok, amelyek gátolják a mikroorganizmusok által okozott rothadást és erjedést. Az erdei növények illóolajai felszívódnak szervezetünkben, jó hatással van immunrendszerünkre, közérzetünkre, stressz-és energiaszintünkre.
A fák évszázadok, évtizedek óta állnak és szívják magukba az ősenergiát a négy alapelemből: a földből, vízből, levegőből és napfényből. Mélyen a föld alatt gyökereznek, és magasan az égig nyúlnak. És most képzelj el egy hatalmas erdőséget, amiben több ezer fa él jó barátságban, megszámlálhatatlan ott élő állattal együtt. Elképesztő erő és nyugodtság árad felénk, ha figyelmesen járjuk az erdőt.
Rendszeres séták az erdőben mélyebb és tisztább intuíciókhoz vezetnek, növelve az életenergia áramlását, megtanítanak a természettel és az élőlényekkel való együttérzésre, mélyíti a barátságokat, növeli a boldogság érzetet. |
Az itt látható fényképek a te nosce© tulajdonát képezik és Erdélyben, a >> Mocsárerdőben készültek.